rum.prosimptomsx.ru

Picături Zyrtec

analogi

picături de Zyrtec

  • Zodak
  • tablete Letizen
  • Parlazin
  • cetirizina, tablete sau picaturi (acesta din urmă este dificil de găsit)
  • Tsetrin, tablete

încă Fenistil picături pentru copii de la 1 luna, Allergy, ci pe baza unui alt ingredient activ.

Toate cele mai recente antihistaminice generație.

preț

Prețul mediu on-line* 327 p.

În cazul în care pentru a cumpăra:

  • apteka-ifk.ru
  • apteka.ru

Instrucțiuni de utilizare

Denumirea comună internațională a medicamentului: cetirizina

Forme de dozare: picături pentru administrare orală

mărturie

Este produs sub formă de picături și tablete

  • Atopică și dermatita alergică;
  • urticarie;
  • Rinita alergică sezonieră sau gruglogidichny si conjunctivita, cu toate manifestările lor:
  • hiperemia conjunctivală (iritarea ochilor)
  • congestie nazală,
  • mâncărime,
  • rinoree,
  • lacrimi,
  • strănut.
  • Febra fânului (polinoza);
  • Dozare și Administrarea

    62538011Luând în mod strict (nu încerca să se scurgă în nas sau oriunde altundeva!)

    Puteți bea, se diluează cu apă. Masa nu afectează absorbția medicamentelor, dar reduce rata de digestie.

    Copiii de la 6 luni la 12 luni: 2,5 mg (5 picături), 1 dată pe zi.

    Copiii de la 1 an la 2 ani: 2,5 mg (5 picături) de până la 2 ori pe zi.

    Copii cu vârsta între 2 și 6 ani: mai mult de 2,5 mg (5 picături), de 2 ori pe zi, până la 5 mg (10 picături) 1 dată pe zi.

    Pentru copiii mai mari de 6 ani și adulți, doza este aceeași:

    • 5 doză inițială de 1 mg o dată pe zi (10 picături)
    • dacă este necesar, poate fi crescută la 10 mg (20 picături) 1 dată pe zi.

    Acesta ar trebui să înceapă cu doza minimă recomandată. Dacă se obține efectul terapeutic, atunci crește doza nu este necesară.

    Doza zilnică maximă - 10 mg (20 picături)

    Durata tratamentului de 10 zile pentru pacientii fara dermatita atopica (AD). În cazul AD necesită un curs de tratament 1-3 luni. Se va consulta un medic.

    Contraindicații

    Zyrtec

    • Hipersensibilitate la cetirizină sau alte componente ale formulării;
    • nu trebuie administrat picaturi la copii sub 6 luni, nu există date privind siguranța copiilor de această vârstă a medicamentului;
    • Mamele nu ar trebui să ia picături în timpul sarcinii sau în timpul alăptării unui copil.

    Când insuficiență renală consultați medicul dumneavoastră.

    Măsuri de precauție: copii de până la 1 an, pacienții vârstnici, epilepsie și insuficiență renală.

    efecte secundare

    În cazuri foarte rareReacții alergice, astenie (oboseală), agresivitate, insomnie, dureri de stomac, agitație, halucinații, cefalee, amețeli, depresie, diaree, diskinezie, distonie (crampa) ccomodation, ficatul, indispoziție, vedere încețoșată, nistagmus (oscilații ochi arbitrar), sincopă, edem, parestezii (gâște), disurie, rinită, somnolență, convulsii, uscăciunea gurii, tahicardie, din lemn de tec, greață, tremor (tremurături), trombocitopenie, creștere în greutate, oboseală, faringite, enurezis .

    Compoziția și farmacocinetica

    48045027Principalul ingredient activ: cetirizină 10 mg / ml.

    Excipienți: acetat de sodiu, apă, glicerol, acid acetic glacial, metilparabenzol, propilen glicol, propilparabenzol, zaharinat de sodiu.

    Lichidul transparent, nici o culoare, miros de acid acetic (vezi. Compoziția). agent antialergic modern, un metabolit al hidroxizinei, este un grup de antagoniști competitivi ai histaminei, blocarea receptorilor H1-histamină.

    Dacă nu depășiți doza, nici un efect sedativ. Complet absorbit din tractul gastro-intestinal. Concentrația plasmatică maximă este atinsă în 30-60 minute. Pe parcursul celor 10 ore de jumatate au primit medicamente eliminate prin rinichi.

    alte

    Vândute fără prescripție medicală. termenul de valabilitate de 5 ani, data de lansare este indicat pe ambalaj. A nu se lăsa la îndemâna copiilor, atunci când t este nu mai mare de 25 ° C

    Distribuiți pe rețelele sociale:

    înrudit

    © 2011—2018 rum.prosimptomsx.ru